Balkony nabízí prostor pro posezení a rychlé vyvětrání, pro nadšené kuchaře představují příruční místo pro pěstování bylinek nebo drobných rostlinek, pro většinu žen jsou však především praktickým místem pro sušení prádla.

Zápas o prostor
I malá rodina je pravidelně zásobena velkým množstvím špinavého prádla. Pračka vypere za vás, ale při sušení vyvstává problém jak prádlo nejlépe uložit. Při sušení v bytě výrazně stoupá vzdušná vlhkost, která se může časem promítnout v počínající plísni v rozích místnosti. Plísně se pak velmi složitě likvidují, způsobují nevzhledné skvrny a přináší i nebezpečí zdravotní. V malých bytech je při sušení prádla uvnitř i další problém. Objemný sušák zbytečně ubírá místo. Překáží v cestě, blokuje otevírání skříní.

 

Nápadité a praktické systémy
Jednoduchým řešením je prádlo pověsit ven. V dnešní době dávno zmizely společné sušáky na prádlo vybudované před domem a zřejmě i řada žen by si netroufla prádlo odložit mimo dohled. Ušetřete kroky i čas. Běžné hobby markety i supermarkety nabízí různě velké sušáky, které vám poskytnou poměrně velkou plochu pro sušení drobného i většího prádla. Výhodou je variabilita a přenosnost. V případě zhoršeného počasí prádlo přesunete do místnosti bez převěšování. A v mezidobě mezi jednotlivým praním sušák složíte a snadno odklidíte stranou.

 

Stálý závěsný systém
Na balkoně můžete instalovat i pevné sušáky. Pokud konstrukce a typ balkonu umožňuje kotvení do bočních stran, můžete prostor trvale využít. Opět se nabízí řada variant. Pevně kotvený systém prádelních šňůr nebo zasouvací kazeta, do které můžete mimo prádelní termíny šňůry navinout a tím uvolníte prostor nad hlavou. Možná je i varianta sušáku instalovaného na obvodové zábradlí, které prádlo předsouvá před plochu podlahy. Při věšení velkých kusů jako je třeba povlečení tak máte k dispozici větší plochu a prádlo rychleji prosychá.

Sušením prádla venku šetříte energii potřebnou pro provoz sušičky. Prádlo navíc krásně vyvětrá. Netrapte se složitým převěšováním prádla po radiátorech a v koupelně nad vanou. Balkon vám dává dostatečný prostor pro příjemnější a efektivnější sušení.