Balkony jsou výrazným prvkem při pohledu na dům zvenčí. Ozdobené truhlíky s květinami působí příjemně zabydleně. Zaujmout můžou i originálně řešené tvary nebo konstrukce balkonů. Pro obyvatele bytu však můžou přinést velké výhody. Přirozeně rozšiřují obytnou plochu a dávájí k dispozici řadu aktivních možností využití.

Nejen pro prádlo

Prostor balkonu nabízí praktickou plochu pro sušení prádla. I malá domácnost se potýká s pravidelným přídělem špinavého oblečení. Sušák s prádlem umístěný uprostřed bytu působí nevzhledně, brání v průchodu a omezuje prostor. Navíc vysoká vzdušná vlhkost může časem způsobit vznik plísní ve zdech, skvrny a těžko odstranitelné zasažené plochy. Odložením prádla ven zajistíte lepší klima v bytě, prádlo lépe a rychleji schne a navíc i voní.

Malá zahrádka

Prostor balkonu vám nabízí i využití dalšími způsoby. Ženy můžou balkon ozdobit kvetoucími truhlíky nebo můžou vytvořit malou zahrádku. K vybavení stačí hrnkové nádoby nebo samozavlažovací truhlíky. S velmi malou investicí můžete hned za okny pěstovat bylinky, malá rajčata, papriky, jahody, brusinky. V běžném hobby marketu najdete bohatou řadu rostlin uzpůsobených pro malé pěstitelské místo. A při zahradničení můžete využít dětskou zvídavost. Ukažte dětem, jak je třeba o rostliny pečovat a nechte je ochutnat výsledky vlastní práce. Zdravé mlsání děti nadchne a také jim dá mnoho poučení a zábavy.

Prostor pro děti

Malé děti se někdy můžou potýkat s ne vážným ale poměrně dlouhodobým onemocněním. Rýmy, kašle, neštovice… dítě se začne v omezeném domácím prostoru velmi brzy nudit. Na balkoně si však můžete spolu vytvořit příjemné místo pro pozorování okolí. Udělejte si malý výtvarný ateliér, čtěte si na čerstvém vzduchu nebo hrajte. Děti budou v klidu, zabavené a dostane se jim i lepšího povětří.

 

Balkony nabízí řadu možností. Využívat je pouze pro věšení prádla je škoda. Otevřete svůj prostor a vstupte ven. Při změně počasí nebo nálady stačí pár kroků a jste v bezpečném pohodlí domova.