Balkony jsou výrazným estetickým prvkem každého domu. Řešením této plochy můžete výrazně oživit vzhled, pracovat se zajímavými tvary i barvami. Současná nabídka balkonů dává skoro neomezenou možnost volby v řešení výplně, stínění, zastřešení i celoplošného zasklení. Je jen na vás a vaší představě o využívání této plochy.

Malé balkony příjemně rozšíří užitnou plochu bytu. V letních teplých měsících zajistí příznivé klima, velká plocha balkonových dveří umožní rychlé větrání a také samozřejmě zvyšují osvětlení místnosti přirozeným denním světlem.

První představou o využití balkonů je věšení prádla. Sušení prádla uvnitř bytu ubírá prostor, nepůsobí vzhledně a zejména výrazně zvyšuje vlhkost bytu. Může vést dokonce ke vzniku nebo šíření plísně. Na balkoně můžete umístit sušák nebo instalovat šňůry k věšení. Kryté nebo zčásti stíněné balkony navíc nabízí velkou výhodu možnosti sušení prádla i pří méně příznivém počasí.

Balkony však mohou sloužit i jako místo pro odpočinek a relaxaci. I relativně malý balkon můžete vybavit pohodlným křeslem a užít si příjemné chvilky čtením knihy nebo poslechem hudby. Velký výběr řešení čelní a boční stěny balkonu vám dává možnost vytvořit příjemně kryté místo. Můžete odclonit nejen slunce, ale i pozornost okolí.

Malé balkony můžou být i malou zahrádkou. Váš byt i dům můžete oživit krásnými rozkvetlými truhlíky nebo dokonce osázet nádoby speciálními odrůdami jahod, rajčat nebo jiných rostlin. Malé děti uvítají vlastní vypěstované dobroty, naučí se přirozenou cestou starat a zajímat o přírodu kolem sebe.

Balkony obecně zvětšují užitný prostor celého bytu. V době chladných měsíců nabízí ideální prostor i pro dočasné skladování potravin. Při přípravě velkých rodinných sešlostí, před vánoci, můžete na balkon umístit malé úložné skříňky a uvolnit místo v kuchyni.