Nebojte se experimentovat a vyberte si kytičky, které se Vám líbí. Pokud si vyberete truhlík a kytičky, které Vám na první pohled padnou do oka, určitě se jim u vás bude dařit a budou Vám dělat radost vždy, když přijdete na balkon si odpočinout od každodenního shonu.

Letos jsem si připravila truhlíky přesně jen podle pocitu a pohledu a zasadila do nich tři druhy balkonových letniček a těším se, že celé léto budou krásně kvést :-).

Jaké letničky jsem zvolila?

1. Aksamitníky – známější pod názvem afrikány, jsou nádherné letničky, které svojí sytě žlutou až oranžovou barvou rozzáří každý truhlík od začátku jara až do pozdního léta. Intenzivní anýzová vůně přiláká motýly a odpudí mšice, ale pro někoho nemusí být příjemná. Ale zase patří k jedněm z nejméně náročných květin. Stačí, když bude mít sluníčko, dobře propustnou půdou a během letní sezony je budeme vydatně zalévat.

2. Bakopa drobnolistá – drobnolistá letnička má roztomilé kvítky – bílé, světle modré a narůžovělé barvy, kdy kvítek střídá kvítek a spolu tak tvoří krásný chuchvalec zeleně s drobnými kvítky, kdy se jakoby vylévá z truhlíku a tvoří pomyslný vodopád. Krásně kvete od června až do září. Bakopa má ráda světlá a vlhká místa. Zvládne i polostín, ale musí se dbát na pravidelné zalévání.

3. Fuchsie vzpřímená – aby truhlík nebyl tak jednoduchý, tak jsem do nich zasadila i nejznámější balkonovou květinu – Fuchsii, která ale není jednoduchá na pěstování. Tak uvidíme, jak se jí bude v této společnosti dvou nenáročných letniček dařit.
Fuchsie zkrášlovaly především zámecké interiéry a zahrady, dnes jsou oblíbené balkonové květiny s krásnými dvoubarevnými květy. Potřebují také bohatou zálivku, aby nás jejich květy těšily po celé léto.

Neváhejte, nebojte se experimentů a pořiďte si na Váš balkon truhlík s letničkami pro radost. Výběr truhlíků a letniček je velmi bohatý.

Pokud budete mít nějaké foto Vašich truhlíků, pošlete nám je a pokud dovolíte, tak je na našem webu a FB uveřejníme.

Kytičky na balkon
Kytičky na balkon
Kytičky na balkon