Hliníkové lodžie

Tyto lodžie se skládají z jednotlivých modulů, jsou předsazené před opravovaný objekt a můžeme je (stejně jako ocelové) dodat i tam, kde dosud žádné balkony nebyly.

Hliníkové lodžie můžeme realizovat na základě statického posudku až do výšky 6 poschodí bytového domu a v rozměrech od 2,50 x 1,50 m až do 4,00 x 2,50 m.

Tímto provedením se dostatečně zvětší venkovní prostor bytu, který se může využít nejen k odpočinku, ale i k posezení s přáteli.

Hliníkové lodžie
Hliníkové lodžie se skládají z jednotlivých modulů od spodu v logickém sledu až po poslední balkón. Stojí na dvou stavebních fundamentech, které jsou připraveny dle našich podkladů stavební firmou. Na tyto stavební patky s nasazovacími rourami jsou připevněny 4 velmi kvalitní hliníkové podpěry s kruhovým průřezem o průměru 110 mm. Tyto podpěry nesou veškeré vertikální zatížení a jsou samostatným prvkem, nezávislým na budově. Rozložení horizontálních sil je zajištěno připojením ke stěně, které se skládá z desky (do délky nastavitelné) s přírubou, aby dokázala vyrovnat různé tloušťky tepelné izolace.
Montáž lodžií

Podpěry jsou vedeny skrz betonovou desku, přičemž spoj dvou podpěr mezi patry je pod deskou, takže spoj není viditelný a tím se redukuje dojem, že jsou lodžie dodatečně přistavěny. Betonová podesta je armovaná betonová deska, kde všechna nezbytná připojení pro podpěry a sloupky zábradlí jsou již připravena. Ty jsou samozřejmě z ušlechtilé oceli. Pro snadné odvodnění je pochozí plocha vyrobena s lehkým spádem a dešťová voda je přímo odvedena. Pochozí plocha je továrně dodávána jako hladká a podesta je odolná proti počasí, nevyžaduje žádné další úpravy. Přirozeně lze ale podlahu natřít nebo položit dlažbu. Jednotlivé části konstrukce zábradlí jsou vyrobeny z proti korozi odolného hliníku, na které jsou montovány krátké nebo dlouhé profily z moderních hliníkových materiálů. Tyto profily dodávají balkónu vzdušný, elegantní vzhled a zároveň chrání soukromí. Snadno udržovatelný hliník zaručuje stabilitu a odolnost.

Nad horní lodžií je pultová střecha na jejíž přední straně je okap s odtokem. Krytina je zhotovena z 8 mm speciálního skla. Jinou krytinu lze dodat na přání.

Jako doplněk nabízíme zástěny, které mohou být namontovány na jedné nebo obou stranách lodžie. Na přání a zvýšení komfortu se dodává markýza v hliníkovém pouzdru, která se upevňuje na přední podpěry. Na zábradlí je možné dodat i praktický držák na truhlíky.