Balkon může otevřít prostor vašeho bytu. Rozšíří jej o další příjemné místo pro odpočinek i studium. Nebojte se využít plochu, kterou máte na dosah ruky i jinak, než k věšení prádla.

Čerstvý vzduch a krásná vyhlídka

Při práci z domova nemusíte lítostivě pozorovat slunečné počasí za oknem. Využijte příjemné teploty a přesuňte se ven. Balkon vás udrží v dosahu Wi-Fi, není problém natáhnout prodlužovací kabel s elektřinou a při soustředěné práci u počítače vás čerstvý vzduch osvěží a dodá nové nápady. Stejně tak můžou balkon využít i studenti. Pročíst dlouhá skripta zabere nějaký čas, neochuďte se o krásné počasí. Vylezte z ulity a nechte na sebe působit příjemnější prostředí než je uzavřená místnost.

Soukromí a pohodlí

Při dlouhém pobytu na balkoně je důležité zachovat si míru soukromí. Samozřejmě, záleží na konstrukci balkonu i jeho umístění. Běžné hobby markety nabízí řadu jednoduchých řešení, jak venkovní prostor příjemně a prakticky vybavit. Snadno vyberete i možné varianty bočních zástěn. Nejčastěji se nabízí přírodní materiály jako je ratan, proutěné či lýkové rolety, ale využít můžete i vlastní um a neprůhlednou stěnu ušít z textilu.

Pro pohodlné sezení pak můžete vybírat různě velké a kombinované sedací soupravy, židle a stoly nebo lavice. Zaměřte se přímo na nabídku zahradního nábytku. Ušetříte si tak čas i prostor v bytu. Venkovní nábytek je speciálně ošetřený, aby odolával spádové vodě, změnám teplot. Při nepřízni počasí pak nebudete muset nábytek složitě zakrývat ani uklízet dovnitř.

V zelené náruči

Prostředí balkonu pak můžete upravit podle svých představ. Závěsné truhlíky nebo nádoby můžete využít pro pěstování okrasných květin nebo i plodin. Vytvořte kolem sebe malý ráj. Odskočte si od domácích povinnosti ven, máte to jen pár kroků. V letním zapadajícím sluníčku můžete vychutnat chvilky klidu u knížky na své malé zahrádce.