Balkony podle výplní

Tyto závěsné ocelové balkony mají vlastní nosnou konstrukci balkonu tvořenou bočním rámem o tvaru čtverce, který je přivařen k podlahové desce.

Boční rám je úhlopříčně protnut nosným ocelovým úchytovým táhlem. Směr úhlopříčného uchycení je od přední spodní části bočního rámu směrem k horní zádní časti. Na konci je nosné úchytové táhlo opatřeno závěsným okem. Oba boční rámy jsou v přední časti dvojmo spojené nosníky. Horní část balkonu je osazena zábradlím. V zadní spodní časti balkonu jsou přivařeny otočné dorazy. Povrch kovové konstrukce balkonu je opatřen žárovým zinkem. V případě požadavku je možný následný komaxitový nástřik barvou dle výběru. Provedení výplně je závislé na výběru materiálu. Všechny materiály splňují přísné technické parametry a podmínky.

Balkony s kombinovanou výplní

Kombinací výplní a barev se z balkonu může stát místo radosti a pohody, kde si budete užívat čerstvý vzduch. Kombinovaná výplň Vám zajistí originalitu balkonu a Vašeho bydlení. 

Kombinovat můžeme všechny nabízené výplně. 

Obraťte se na nás, získáte praktické rady při výběru provedení, půdorysu, rozměru i doplňků. 

Nabídka balkonů je velmi rozmanitá, vše je zakázková výroba přesně podle výběru a projektu klienta. 

Kombinovaná výplň balkonu
Balkony se skleněnou výplní

Pryč jsou doby, kdy balkon byl jen skladištěm, dnes na balkonech odpočíváme, relaxujeme, pěstujeme bylinky i kytičky, užíváme si čerstvý vzduch a venkovní prostor.

Výplň balkonu bezpečnostním sklem connex dodá domu luxusní vzhled a obyvatelům dostatečné soukromí.

balkony se zástěnou
Balkony s hladkou výplní

Výplň z hladkého plechu má pestrou škálu barevných variant. 

Vyberete si barvu, která se vám hodí k fasádě domu. Hladký plech Vám zajistí na balkoně soukromí, ať již věšíte prádlo, staráte se o kytičky nebo si jen užíváte čerstvého vzduchu. 

Jednoduchou a snadnou údržbu jistě všichni ocení a balkon vypadá stále jako nový. 

Balkon můžete mít ve všech půdorysných variantách.

Balkony, plná výplň
Balkony s trapézovým plechem

Balkony v provedení s trapézovým plechem vyrábíme již přes 20 let a stále jsou oblíbené.

Nový balkon vždy zvýší komfort bydlení, zlepší celkový vzhled domu a zvýší tržní cenu bytu.

Balkony s trapézovým plechem
Balkony s výplní dekorativním tahokovem

Tahokov patří mezi vzdušnější výplně s vyšší propustností světla. Je to materiál s výřezy po celé své ploše na tabuli. Existuje minimálně 5 druhů prořezu tzv. „oka“, která natahováním materiálu vytváří svůj jedinečný vzhled a tvar, aniž by docházelo ke ztrátě pevnosti. Oka tedy nevznikají splétáním či svařováním, jak se na první pohled může zdát. Tahokov je velice moderní nateriál, který díky své vysoké pevnosti a nosnosti je výborným materiálem pro výplň balkonů. Široká škála designů umožňuje splnit všechny požadavky na průhlednost i propustnost světla.

Balkon s výplní tahokovem
Balkony s děrovaným plechem

Moderní výplň, u které si můžete vybrat barvu i zvolit typ děrování, a to kruhové, čtvercové, oválné, ozdobné, prohloubené a speciální.

Naše balkony jsou vhodné pro všechny typy domů, kde chtějí mít obyvatelé balkon. Zvolíte si rozměr, tvar, výplň, podlahu a doplňky, které se Vám líbí. Vše je zakázková výroba!!!
S novým balkonem se výrazně zvýší komfort bydlení. Pryč jsou doby, kdy balkon byl jen skladištěm, dnes na balkonech žijeme a bereme balkon jako součást celkového pohledového dojmu, proto musí dosahovat i patřičných estetických vlastností. Praktičnost a útulnost jsou klíčová slova při výběru a volbě balkonů.

balkony s děrovaným plechem
Balkony se šprušlemi

Balkony s výplní ze šprušlí Vám neseberou ani trochu slunečního svitu. Na balkoně můžete trávit nerušené chvilky u knížky nebo milého rozhovoru. Balkon se stane pro Vás nedílnou a často využívanou součásti bytu, ať je jakéhokoliv rozměru.

 

Standardní a nejmenší rozměr balkonu je v šíři 2500 mm a hloubce 900–1250 mm.

Větší rozměry balkonu jsou pak v šíři 2500–4200 mm a hloubce 1250–1500 mm.

Balkony se žbrdlením

Půdorysné varianty

Standardní a nejmenší rozměr balkonu vyrábíme v šíři 2500 mm a hloubce 900 – 1250 mm.
V současnosti je mnohem větší zájem o balkony větších rozměrů, které vyrábíme v šíři 2500 – 4200 mm a hloubce 1250 – 1500 mm ve všech půdorysných variantách NORMAL, ARCUS i IDEAL.

Ocelové balkony PEKSTRA svou konstrukcí nabízejí nejvíce možností k výběru optimálního řešení nového vzhledu bytového domu. Tyto balkony jsou vhodné pro všechny typy domů, kde chtějí mít obyvatelé balkon.

Půdorysné varianty
PEKSTRA Normal
PEKSTRA Arcus
PEKSTRA Ideal

Možnosti realizace

U starších panelových nebo zděných domů montujeme balkony po revitalizaci nebo na původní fasádu, ve stejné velikosti nebo ve větších rozměrech dle Vašich požadavků a výběru. Montujeme balkony výměnou „staré za nové“ v rozměrech původních balkonů, nebo využijeme stávajícího kotvení pro výrobu balkonu větších. Pokud i toto rozšíření o 30 cm z každé strany je pro Vás malé, pak navrhneme nové kotvení a vyrobíme balkon v rozměru dle Vašeho přání.

Montujeme balkony i na domy, kde balkony dosud nebyly. Ve spolupráci se statikem navrhneme ideální rozměr balkonu, zajistíme výměnu stávajících oken za balkonové dveře. Používá se zde speciální závěsný systém.
U novostaveb řešíme balkony již v projektech, je ale možné i zde dodat balkony dodatečně. I tady je důležitý návrh a typ kotvení.

Krytí podlahy balkónů a lodžií

Dřevěné krytí podlahy
Dřevěná podlaha

Krytí podlahy mrazuvzdornou dlažbou

Mrazuvzdorná dlažba

Krytí podlahy gumovými čtverci

Mrazuvzdorná dlažba

Balkonová madla

Balkony je možné osadit profilovanými hliníkovými madly.

Balkonové madlo
Balkonové madlo

Příslušenství pro balkony PEKSTRA