Závěsné balkony podle výplní

Tyto závěsné ocelové balkony mají vlastní nosnou konstrukci balkonu tvořenou bočním rámem o tvaru čtverce, který je přivařen k podlahové desce.

Boční rám je úhlopříčně protnut nosným ocelovým úchytovým táhlem. Směr úhlopříčného uchycení je od přední spodní části bočního rámu směrem k horní zádní časti. Na konci je nosné úchytové táhlo opatřeno závěsným okem. Oba boční rámy jsou v přední časti dvojmo spojené nosníky. Horní část balkonu je osazena zábradlím. V zadní spodní časti balkonu jsou přivařeny otočné dorazy. Povrch kovové konstrukce balkonu je opatřen žárovým zinkem. V případě požadavku je možný následný komaxitový nástřik barvou dle výběru. Provedení výplně je závislé na výběru materiálu. Všechny materiály splňují přísné technické parametry a podmínky.

Balkony s kombinovanou výplní

Kombinací výplní a barev se z balkonu může stát místo radosti a pohody, kde si budete užívat čerstvý vzduch. Kombinovaná výplň Vám zajistí originalitu balkonu a Vašeho bydlení. 

Kombinovat můžeme všechny nabízené výplně. 

Obraťte se na nás, získáte praktické rady při výběru provedení, půdorysu, rozměru i doplňků. 

Nabídka balkonů je velmi rozmanitá, vše je zakázková výroba přesně podle výběru a projektu klienta. 

Balkony s kombinovanou výplní

Balkony se skleněnou výplní

Pryč jsou doby, kdy balkon byl jen skladištěm, dnes na balkonech odpočíváme, relaxujeme, pěstujeme bylinky i kytičky, užíváme si čerstvý vzduch a venkovní prostor.

Výplň balkonu bezpečnostním sklem connex dodá domu luxusní vzhled a obyvatelům dostatečné soukromí.

Balkony se skleněnou výplní

Balkony s hladkou výplní

Výplň z hladkého plechu má pestrou škálu barevných variant. 

Vyberete si barvu, která se vám hodí k fasádě domu. Hladký plech Vám zajistí na balkoně soukromí, ať již věšíte prádlo, staráte se o kytičky nebo si jen užíváte čerstvého vzduchu. 

Jednoduchou a snadnou údržbu jistě všichni ocení a balkon vypadá stále jako nový. 

Balkon můžete mít ve všech půdorysných variantách.

Balkony, plná výplň

Balkony s trapézovým plechem

Balkony v provedení s trapézovým plechem vyrábíme již přes 20 let a stále jsou oblíbené.

Nový balkon vždy zvýší komfort bydlení, zlepší celkový vzhled domu a zvýší tržní cenu bytu.

Balkony s trapézovým plechem

Balkony s děrovaným plechem

Moderní výplň, u které si můžete vybrat barvu i zvolit typ děrování, a to kruhové, čtvercové, oválné, ozdobné, prohloubené a speciální.

Naše balkony jsou vhodné pro všechny typy domů, kde chtějí mít obyvatelé balkon. Zvolíte si rozměr, tvar, výplň, podlahu a doplňky, které se Vám líbí. Vše je zakázková výroba!!!
S novým balkonem se výrazně zvýší komfort bydlení. Pryč jsou doby, kdy balkon byl jen skladištěm, dnes na balkonech žijeme a bereme balkon jako součást celkového pohledového dojmu, proto musí dosahovat i patřičných estetických vlastností. Praktičnost a útulnost jsou klíčová slova při výběru a volbě balkonů.

balkony s děrovaným plechem

Balkony se šprušlemi

Balkony s výplní ze šprušlí Vám neseberou ani trochu slunečního svitu. Na balkoně můžete trávit nerušené chvilky u knížky nebo milého rozhovoru. Balkon se stane pro Vás nedílnou a často využívanou součásti bytu, ať je jakéhokoliv rozměru.

Standardní a nejmenší rozměr balkonu je v šíři 2500 mm a hloubce 900–1250 mm.

Větší rozměry balkonu jsou pak v šíři 2500–4200 mm a hloubce 1250–1500 mm.

Balkony se žbrdlením

Půdorysné varianty

Standardní a nejmenší rozměr balkonu vyrábíme v šíři 2500 mm a hloubce 900 – 1250 mm.
V současnosti je mnohem větší zájem o balkony větších rozměrů, které vyrábíme v šíři 2500 – 4200 mm a hloubce 1250 – 1500 mm ve všech půdorysných variantách NORMAL, ARCUS i IDEAL.

Ocelové balkony PEKSTRA svou konstrukcí nabízejí nejvíce možností k výběru optimálního řešení nového vzhledu bytového domu. Tyto balkony jsou vhodné pro všechny typy domů, kde chtějí mít obyvatelé balkon.

Půdorysné varianty
PEKSTRA Normal

PEKSTRA Arcus

PEKSTRA Ideal

Možnosti realizace

U starších panelových nebo zděných domů montujeme balkony po revitalizaci nebo na původní fasádu, ve stejné velikosti nebo ve větších rozměrech dle Vašich požadavků a výběru. Montujeme balkony výměnou „staré za nové“ v rozměrech původních balkonů, nebo využijeme stávajícího kotvení pro výrobu balkonu větších. Pokud i toto rozšíření o 30 cm z každé strany je pro Vás malé, pak navrhneme nové kotvení a vyrobíme balkon v rozměru dle Vašeho přání.

Montujeme balkony i na domy, kde balkony dosud nebyly. Ve spolupráci se statikem navrhneme ideální rozměr balkonu, zajistíme výměnu stávajících oken za balkonové dveře. Používá se zde speciální závěsný systém.
U novostaveb řešíme balkony již v projektech, je ale možné i zde dodat balkony dodatečně. I tady je důležitý návrh a typ kotvení.

Balkonová madla

Balkony je možné osadit profilovanými hliníkovými madly.

Balkonové madlo
Balkonové madlo

Vzorník RAL

Vzorník RAL

Vzorník barev jsou pouze orientační.
Při objednání a realizaci balkonů Vám dodáme originální vzorník barev dle Vašeho výběru výplně, z kterého si vyberete přesnou barvu.

Příslušenství pro balkony PEKSTRA