MONTÁŽ HLINÍKOVÝCH LODŽIÍ

Dodávali jsme nové hliníkové lodžie na kompletně rekonstruovaný a modernizovaný dům, kde byl požadavek investora na vysokou kvalitu, zpracování a dodání předsazených lodžií.

Bylo rozhodnuto osadit dům samonosnými hliníkovými lodžiemi.
Tyto lodžie se skládají z jednotlivých modulů, jsou předsazené před opravovaný objekt a mohou být i tam, kde dosud žádné balkony nebyly. Na základě statického posudku a výpočtů se před dům zabetonovaly základy, na které byly při samotné montáži usazeny patky. Na tyto patky s nasazovacími rourami se vždy připevnily čtyři velmi kvalitní hliníkové podpěry s kruhovým průřezem o průměru 110 mm. Tyto podpěry nesou veškeré vertikální zatížení a jsou samostatným prvkem, nezávislým na budově. Rozložení horizontálních sil je zajištěno připojením ke stěně, které se skládá z desky (do délky nastavitelné) s přírubou, aby dokázala vyrovnat různé tloušťky tepelné izolace. Jednotlivé moduly jsme skládali od spodu v logickém sledu až po poslední horní lodžii.

Podpěry jsou vedeny skrz betonovou desku, přičemž spoj dvou podpěr mezi patry je pod deskou, takže není viditelný a tím se redukuje dojem, že jsou lodžie dodatečně přistavěny. Betonová podesta je armovaná betonová deska, kde všechna nezbytná připojení pro podpěry a sloupky zábradlí jsou již připravena. Ty jsou samozřejmě z ušlechtilé oceli. Pro snadné odvodnění je pochozí plocha vyrobena s lehkým spádem a dešťová voda je přímo odvedena svodem trubkou do kanalizace. Pochozí plocha byla dodána hladká a podesta je odolná proti počasí, nevyžaduje žádné další úpravy. Přirozeně lze ale podlahu natřít nebo položit dlažbu, ale to v tomto případě nebylo požadováno. Jednotlivé části konstrukce zábradlí jsou vyrobeny z proti korozi odolného hliníku, na které jsou montovány krátké nebo dlouhé profily z moderních hliníkových materiálů. Tyto profily dodávají balkónu vzdušný, elegantní vzhled a zároveň chrání soukromí. Snadno udržovatelný hliník zaručuje stabilitu a odolnost.

Lodžie byly dodány v počtu 12 ks a rozměru 3 x 1,5 m.
Běžněji požadovaný rozměr je 3,5 x 2 m, maximální rozměr je 4 x 2,5 m.

Až se obyvatelé do nových bytů nastěhují, mohou si pro zvýšení komfortu nechat dodat markýzu v hliníkovém pouzdru, která se upevňuje na přední podpěry. Na zábradlí je možné dodat i praktický držák na truhlíky.

Celou montáž všech 12 předsazených lodžií jsme zvládli během jednoho dne.