Předsunutá plocha balkonu nabízí k řadě využití. Můžete pohodlně věšet a sušit prádlo, pěstovat okrasné květiny i drobné plodící rostlinky. Chráněná plocha přímo na dosah vašeho bytu však může sloužit i k příjemné relaxaci. Vytvořte si další užitný prostor a vybavte váš balkon pohodlným nábytkem.

Zahradní nábytek
Pro vybavení lodžií i balkonů doporučujeme volit nábytek z odolných materiálů. Křesla i stolek sice můžete v nepříznivém počasí snadno uklidit dovnitř bytu, ale zbytečně budete zabírat obytnou plochu a ztrácet čas. Nábytek vyrobený z plastu, ratanu nebo kovu nevyžaduje údržbu, snese přímé UV záření i spádovou vodu. Ani po několika sezonách neztrácí na dobrém vzhledu, udrží si barvy i tvar.
Širokou nabídku zahradního nábytku najdete v každém hobby marketu. Velké řetězce nabízí velký výběr stylů, barev a potřebné vybavení pořídíte za velmi příznivé ceny.

Soukromí a stín
Příjemné zázemí vám také pomůže vytvořit stínící materiál. Jemné textilní pásy můžete vplést přímo do plochy zábradlí. Podle typu zpracování můžete zavěsit rohože z bambusu. Pevnější plochy vám dají větší pocit soukromí a zároveň zajistí příjemný stín. Příjemnou variantou jsou také polohovatelné slunečníky. Pokud váš balkon není chráněný horní stříškou, v parném létě slunečník často využijete.

Příjemné pro nohy
Při vybavení balkonu můžete pracovat i s různým typem podlah. Zejména starší domy mají podlahy řešené pouze betonovou vrstvou nebo jednoduchými obklady. Praktickou a efektní variantou jsou dřevo, korek, pvc nebo koberce umělé trávy. Měkčený a dobře izolovaný povrch je velmi příjemný i pro pochůzku bosou nohou, kvalitní materiál výborně odolává změnám počasí i vodě. Spádovou vodu propouští a rychle schne. Při horkém počasí zajistí příjemnou komfortní plochu, která se nerozpálí. Pro pokládku můžete využít vyměnitelné desky nebo pásy, či trvalé řešení. Zmíněné podlahy výborně izolují teplo a snadno se ošetřují.

Nebojte se použít fantazii a vybavte váš balkon jako malý venkovní obývák. Příjemné počasí můžete využít a trávit nerušené chvilky u knížky nebo milého rozhovoru. Na balkoně můžete vytvořit i malou pracovnu. Nezavírejte se doma a dopřejte si krásný rozhled i čerstvý vzduch v maximálním pohodlí a soukromí.