Balkonem vytvoříte změnu exteriéru domu a získáte dokonalé bydlení. Balkony mohou proměnit každé obydlí v útulné a příjemné místo k odpočinku. I přesto, že některé jsou malé a omezené prostorem, správné využití balkonů může přinést do Vašich domovů skvělou hodnotu. Balkon Vám může sloužit jako únik z rušného světa a poskytnout klidný prostor pro odpočinek a relaxaci. Pomocí vhodného nábytku a rostlin můžeme vytvořit malý ráj plný pohodlí. Posezení se stolem a židlemi může poskytnout skvělé místo pro rodinné oslavy, romantické večeře nebo dokonce spontánní grilování s přáteli. Propojení vnitřního prostoru s balkonem pomocí skleněných dveří či posuvných oken může vytvořit plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem.

Při opravách a zateplování bytových domů je výhodné vyřešit a modernizovat balkony. Pokud na domě jsou balkony, mohou být poškozené, neestetické a často nevyhovují moderním požadavkům na bydlení. V takovém případě je výměna balkonu skvělým řešením, které přináší novou energii, vylepšuje exteriér domu a poskytuje mnoho dalších výhod v bydlení. Vyměňte balkon starý za nový, a kde balkon nebyl, tak si ho pořiďte také. Balkony od firmy Pekstra jsou navrženy tak, aby byly zavěšeny na fasádu budovy, což umožňuje jejich instalaci na jakýkoliv bytový dům, i tam, kde balkony dosud nikdy nebyly. Vyberete si velikost rozměr, tvar i výplň podle Vašich představ. Pokud chcete využívat balkon na maximum, pak doporučujeme zasklení. Zasklení balkonu poskytuje ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami, jako jsou vítr, déšť nebo sníh, a zároveň umožňuje využívat balkon i v chladnějších obdobích. V nabídce je rámové i bezrámové zasklení balkonu.

Balkony přidávají estetickou hodnotu k budově a zvyšují její vizuální přitažlivost. Mohou sloužit jako architektonický prvek, který zdůrazňuje design a styl budovy. Balkon u bytu zvýší i jeho hodnotu na trhu. Byty s balkonem jsou žádanější i při pronájmu nebo prodeji, protože nabízejí přidanou hodnotu k bydlení.

Firma PEKSTRA již 30 let vyrábí závěsné balkony a samonosné lodžie. Jejich výrobky splňují požadavky a nejpřísnější kritéria dnešního moderního trhu. Kvalitu potvrzují a deklarují certifikáty kvality výroby, jedinečnost technických a výrobních postupů zajišťuje mimo jiné i Osvědčení o zápisu průmyslového vzoru.
Firma nabízí komplexní servis a dodávku balkonů a samonosných lodžií v bytových domech. Základní prioritou je vždy individuální přístup k zákazníkovi, k jeho potřebám a požadavkům. Tým odborníků zajistí zaměření budovy, vypracování technické dokumentace, výrobu, demontáž původních balkonů a finální montáž nových PEKSTRA balkonů a lodžií, ocelových zábradlí i zasklení.
Díky bohatým zkušenostem a používání vysoce kvalitních materiálů a precizního zpracování, získáte nový moderní balkon.

Převzato z časopisu Bydlení mezi panely